Label
   
  راهنمای سفر مجردی!  
 
 
 
 
  تنهایی؛ کلمه ای که خیلی ها حتی از به زبان آوردن آن می ترسند چه برسد به آنکه آن را تجربه کنند اما تنهایی گاهی نه تنها بد نیست بلکه برای خودشناسی و خودسازی، خوب هم هست. سفر بهترین فرصت برای این تجربه است اما برای آنکه کوله بار تنهایی تان را ایمن ببندید باید به نکاتی دقت کنید تا سفرتان خاطره انگیز شده و با انرژی مضاعف بازگردید. ...  
 
 
 
  •  برای یک تاریخ ، برنامه ریزی کنید
 وقتی تنها سفر می کنید، هم از نظر زمان بندی وقت بیشتری دارید و هم راحت تر می توانید برای بازدید از مکان های مختلف برنامه بچینید. بنابراین اولین گزینه برای سفر تک نفره، شهرهایی است که آثار باستانی دارند. در کشور خودمان این مکان ها پرشمارند و تقریبا همه شهرهای کشورمان مکان های دیدنی دارند. برای اینکه بتوانید از وقت تان بهتر استفاده کنید، پیش از سفر مروری روی این مراکز داشته باشید. در طول سفر نیز بهتر است هر شب برای فرداصبح برنامه ریزی کنید تا هم به تفریح تان برسید و هم بتوانید از مکان های دیدنی سر فرصت بازدید کنید.

  •  اطلاع به خانواده
به محض ورود به شهر یا کشور مورد نظر با خانواده خود تماس گرفته و اطلاعات مهم مانند نام هتل یا هر محل اقامت دیگر، نام راهنمای تور (اگر با تور سفر کرده اید)، شماره تلفن هتل و شماره اتاق محل اقامت را به خانواده اطلاع رسانی کنید. بهتر است نشانی محل اقامت را نیز به طور کامل برای یکی از اعضای خانواده پیامک بزنید، علاوه بر این بهتر است هر روز صبح برنامه کلی روزانه تان را به یکی از اعضای خانواده اطلاع بدهید تا به شکلی از برنامه شما آگاه باشند. این اطلاعات به آنها کمک می کند تا در صورت بروز هرگونه حادثه ای سریع تر و راحت تر برای کمک رسانی به شما اقدام کنند.

  •  گاوصندوق امن
هتل ها در اتاق هایشان گاوصندوق های کوچکی دارند که می توانید مدارک ، پول و یا اجناس گرانقیمت و مهمتان را درون آن قرار دهید.پس به محض رسیدن به هتل محل اقامت تان مدارک مهم اعم از هویتی و مالی را داخل گاوصندوق بگذارید. بهتر است دو عدد عابربانک داشته باشید. مبلغی را که برای سفر با خود به همراه دارید را داخل دو کارت جدا تقسیم کنید. یکی از آنها را همراه تان برده و دیگری را در همان گاوصندوق کوچک بگذارید. از کارت ملی تان هم کپی بگیرید و آن را همراه تان ببرید و اصل آن را همراه با شناسنامه داخل گاوصندوق اتاق بگذارید. همچنین پیش از خروج از اتاق هتل در چمدان را بسته و رمز آن را تغییر دهید.


  •  راحت و سبک حرکت کنید
 علاوه بر اینکه باید در سفر شیک و مرتب بود، باید به راحت بودن هم توجه کرد. بهتر است در طول سفر یک کوله پشتی داشته باشید. به این ترتیب همه وسایل را به راحتی داخل آن گذاشته و بدون اینکه وسیله ای مزاحم تان شود، راحت به گشت و گذارتان می پردازید.

  •  منطقه را موقعیت یابی کنید
 نخستین روزی که به مقصد رسیدید حتما منطقه محل اقامتتان را شناسایی کنید. امکان دسترسی به نقاط مختلف شهر با وسایل نقلیه عمومی را یاد بگیرید. نزدیک ترین ایستگاه تاکسی،مترو، اتوبوس ، نزدیک ترین بیمارستان، داروخانه، رستوران خوب را یاد بگیرید. آشنایی با این مکان ها و امکانات به شما آرامش می دهد و احساس غریبه بودن شما را در شهر یا کشور جدیدی که به آن سفر کرده اید، کاهش میدهد. بهترین راهنماها مسوولان هتل هستند. به افراد محلی کمتر اطمینان کنید به هر حال شما تنها سفر کرده اید و باید جانب احتیاط را رعایت کنید.

  •  اطلاعات ضروری را همراه ببرید
اگر بیماری خاصی دارید یا به غذا، نوشیدنی یا داروی خاصی حساسیت دارید یا هر مساله خاص دیگری که ممکن است در امدادرسانی به آن نیاز باشد، روی کاغذی نوشته و داخل کیف پول یا کوله پشتی که همراه تان می برید، بگذارید. به این ترتیب در صورت بروز هرگونه مشکلی کمک رسانی به شما راحت تر و سریع تر انجام خواهدشد.

  •  به تغذیه اهمیت دهید
 سفر فرصت خوبی ست برای تجربه های جدید حتی در زمینه غذاها و خوراکی ها و آشنایی با نوشیدنی ها و خوردنی های شهر یا کشوری که به آن سفر کرده اید، اما در این مورد باید دقیق و حساس باشید. به هر فروشنده یا رستورانی اطمینان نکنید. به این دلیل که ممکن است کیفیت غذا یا نوشیدنی آن مناسب نباشد و دچار مسمومیت غذایی شوید .

  •   فرصت تازه، دوستان تازه
 مسافرت باعث ایجاد فرصتی مناسب برای پیدا کردن دوستان جدید است ؛ بنابراین درست است که تنها سفر کرده اید اما می توانید با پیداکردن دوستان جدید، فرصت معاشرت و همراهی با افراد و افکار نو را برای خودتان فراهم کنید.