Label
   
  برنامه ریزی برای سفر دو هفته ای  
 
 
 
 
  نوروز فرا رسیده و خیلی ها خود را برای یک سفر دراز مدت آماده می کنند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که می خواهند کل تعطیلات را در سفر باشند ، باید بدانید که با یک دردسر بزرگ مواجهید : اسباب کشی سفری. ...  
 
 
 

 اینکه نصف یک ماه از خانه و کاشانه تان به دورید درست ؛ اما این دلیل نمی شود که به اندازه یک زندگی کامل با خودتان وسیله ببرید و چمدانتان را سنگین کنید.برای سفرهای طولانی مدت که بیشتر از10 روز طول می کشد، همه یک چمدان بزرگ و سنگین بر می دارند اما ما به شما توصیه می کنیم کمی سبک بار تر سفر کنید.چطوری؟ این طور که ما می گوییم.یک کوله پشتی کوچک که نهایتا 70 سانتی متر باشد کافی است. چگونگی آن را در ادامه برایتان توضیح می دهیم.


  کیف کوله های پارچه ای
کیف های پارچه ای جمع و جور و سبک هستند و حمل آنها نیز آسان است. در ضمن، می توانید آن را پس از سفر بشویید تا تمیزشود. سبک بودن ساک این مزیت را دارد که سفر را برایتان راحت تر می کند و مجبورنیستید هر جا می روید، یک چمدان بزرگ را با خود به این طرف و آن طرف بکشید.  البته نمونه ای را انتخاب و خریداری کنید که تحمل وزن سنگین را داشته باشد و در میانه سفر دستتان را در پوست گردو نگذارد. یعنی حتما به کیفیت جنسی که خریداری می کنیدتوجه داشته باشید.


برای هر چیزی یک جایگزین درنظر بگیرید
در سفر نمی توانید همه تجهیزاتتان راهمراه داشته باشید. لازم نیست یک جفت کفش رسمی، یک جفت کفش راحتی و یک جفت کفش ورزشی بردارید. هر کسی شما را ببیند متوجه می شود مسافرید و از شما انتظار ندارد در تعطیلاتتان لباس رسمی پوشیده باشید. همین طور لباس های تان را لازم نیست رنگ به رنگ عوض کنید. حداکثر 2دست لباس بردارید و هر بارنیاز بود یکی از آنها را شسته و دیگری را بپوشید.


پیراهن های بلند به کارمی آیند
پیراهن ها ی بلند و نخی که حجم کمی را اشغال می کنند برای سفر مناسب هستند.شست‌وشوی این لباس ها بسیار راحت است.مانتو و روسری های سبک و ابریشمی هم برای خانم ها گزینه های خوبی هستند. البته این موارد برای مناطق گرم است و بدون شک برای مناطق سرد به لباس های گرم تر و حجیم ترنیاز دارید. می توانید انواع بافت هایی که ظریف و از جنس پشم هستند را انتخاب کنیدتا جای زیادی را اشغال نکند. همچنین توصیه ما این است که به جای پوشیدن لباس های خیلی ضخیم، یک لباس نازک نخی با خود ببرید و گرمای مورد نیاز را با ژاکت تامین کنید. به این ترتیب هر وقت که خواستید می توانید ژاکت را بردارید و لباس نازک رادر خانه یا هتل بپوشید.


زیپ کیپ ها معجزه میکنند
زیپ کیپ ها یا زیپ لاک ها یا همان کیسه های زیپ دار، کیسه هایی هستند که در اندازه های مختلف برای راحتی شما ساخته شده اند. این زیپ کیپ ها می توانند لوازم ریز و درشت شما را در خود جای دهند و از دردسر گم شدن وسایل یا در هم پیچیدن و بهم ریختگی آنها نجاتتان دهند. برای جداکردن لباس های زیر، زیورآلات، مسواک ها و... می توانید از زیپ کیپ های مختلف استفاده کنید و همه آنها را در یک کیسه بزرگ زیپ دار یا پارچه ای جای دهید و درساکتان بگذارید.


با وسایل بهداشتی چه کنیم؟
برای سفرهای بهاری و تابستانی، حتما انواع کرم ضدآفتاب، لوسیون های محافظت از پوست، دستمال های مرطوب، لوسیون های شوینده،سرم مو، لوسیون بدن و ... را به همراه داشته باشید. از ساک های کوچک که مخصوص وسایل آرایشی و بهداشتی هستند، کمک بگیرید و همه وسایل را به طور منظم داخل آن بچینید تا فضای کمتری اشغال کنند. در ضمن، در اثر فشار هم بیرون نریزند و ساک را کثیف نکنند.