Label
   
  لوازم ضروری سفر  
 
 
 
 
  مسلما مهم‌ترین نکته برای یک سفر برنامه ریزی شده ، پاسخ به این پرسش است که چه چیز همراه خود ببرید؟ این مسأله بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد؛ چراکه میزان باروبنه شما و وزن بارتان، کیفیت رضایتمندیتان را تعیین خواهد کرد. ...  
 
 
 

خوب است با تهیه یک چک لیست ،مناسب‌ترین وسایل را همراه خود ببرید. نخستین هدف لیست‌های سفر، ارائه یک طرح و برنامه کلی است تا در برنامه‌ریزی برای هرسفری، حداقل مواردی که باید رعایت شود، در آن موجود باشد.

معمولا بیشتر افراد در لحظات پایانی با این شک معمول و آزاردهنده که «شاید این لازم شود» مورد حمله قرار گرفته و تحت این فشارها و وسواس‌ها، تعداد زیادی لوازم غیرضروری و جاگیر را با خود به سفر می‌برند.

 یادمان باشد که بدترین زمان ممکن برای تصمیم‌گیری پیرامون برداشتن وسایل مورد نیازتان، زمانی است که در حال بستن چمدان خود هستید.

دومین هدف یک لیست سفر مناسب،متقاعد کردن خودتان است که هیچ چیز مهمی فراموش نشده است. زمانی که شما یاد می‌گیریدسبک سفر کنید و این موضوع تبدیل به یکی از عادات سفر شما می‌شود، تنها وسایل ضروری‌تان را به همراه می‌برید.

از آنجایی که گم شدن بار در قسمت بار و یا اشتباه شدنش با بار و بنه دیگران به اتفاقی عادی تبدیل شده است، پیشنهاد می‌شود نام، نشانی و تلفن خود را به دو زبان نوشته، در داخل هر یک ازکیف‌ها و چمدان‌هایتان قرار دهید تا در صورت بروز هرگونه اشتباهی، بار و بنه‌ تان زودتر پیش شما بازگردند.


چند نکته  ضروری

*‌ به طور کلی هر گونه طلا و جواهرات واشیای قیمتی، جز وسایل مهم سفر محسوب نمی‌شوند و بهتر است آنها را به همراه نبرید.حمل آنها خصوصا در مکان‌های ناشناخته می‌تواند به جهت دزدی‌های احتمالی برایتان خطرآفرین باشد. گم کردنشان نیز مشکل دیگری است.

 

*‌ کفش نو با خود برندارید. حتی اگر درطول سفر کفش خریدید، بهتر است از آنها استفاده نکنید. چرا که احتمالا پایتان را اذیت خواهد کرد.

 

*‌ کلاهی که برمی‌دارید فارغ از این‌که آفتابگیر است یا گرم و پشمی، بهتر است قابل تاشدن بوده و کمترین حجم چمدانتان راپرکند. از برداشتن کلاه‌های آفتابگیر حصیری و بزرگ جدا خودداری کنید.

 

*‌ یک موچین کوچک در هر سفری نیاز است.چرا که گاه یک تکه کوچک چوب که به دستتان فرو می‌رود، می‌تواند تمام روز آزارتان دهد.

 

*‌ یک داروخانه با خود حمل نکنید. برداشتن چند عدد قرص مسکن، یک کرم ضددرد و یک کرم ضدخارش کفایت می‌کند.

 

*از برداشتن کتاب‌های راهنما، نقشه‌های اضافی، دفترچه‌های خاطرات و کتاب‌های داستانی جدا اجتناب کنید. زیرا امروزه بادسترسی به اینترنت می‌توان به راحتی و در هرجا از اطلاعات گسترده‌ای بهره‌مند شد.در هر مقصد گردشگری به اندازه کافی دفاتر اطلاعاتی گردشگری وجود دارد.

 

*به جای این‌که انبوهی از وسایل موردنیاز جهت تعمیر لباس، کیف و سایر وسایلتان بردارید، یکی از بسته‌های کوچک مسافرتی که توسط بسیاری از شرکت‌ها تولید شده‌اند، تهیه کنید. این بسته‌ها یک جعبه ابزارکوچک هستند که تقریبا تمام نیازهای احتمالی‌تان را برآورده می‌کنند و بسیار کم‌جا نیز هستند.