Label
   
  مقررات عجیب در سفرهای خارجی  
 
 
 
 
  شاید مهمترین انگیزه برای سفر کردن، کشف چیزهای جدید و ناشناخته باشد، اما گاه این ناشناخته‌ها آنقدر عجیب و غریب است که ممکن است شما را به مشکل بیندازد. کشورهای مختلف جهان علاوه بر داشتن آداب و رسوم، فرهنگ و هنجارهای مختلف که هر یک را از دیگری متمایز می‌کند، قوانینی نیز دارند که گاه می‌تواند یک سفر خاطره‌انگیز و رویایی را به کابوسی هولناک تبدیل کند. ...  
 
 
 

در اینجا گذری می کنیم  به چند قانون متفاوت و عجیب که در برخی کشورهای جهان برقرار است. آشنایی با این قوانین پیش از سفرهای احتمالی می‌تواند در پایین آوردن ریسک‌های سفر کمک‌کننده باشد.

 

هرگز به کبوترها غذا ندهید

در شهر ونیز ایتالیا، غذادادن به کبوترها کاری غیرقانونی است، چراکه سبب حضور دائمی این پرندگان در سطح شهر، فضله آنها روی سطوح خیابان و ساختمان‌ها و در نتیجه شیوع بیماری می‌شود.

 افرادی که در ونیز اقدام به غذا دادن به کبوترها می‌کنند جریمه‌ای 50 تا 600 دلاری در انتظارشان خواهد بود.

 

هرگز شلوارک صورتی نپوشید

ممکن است که استرالیا یکی از کشورهای آزاد به نظر بیاید، اما در ایالت ویکتوریای این کشور پوشیدن شلوارک صورتی ‌ از بعدازظهر روز یکشنبه تا نیمه شب ممنوع است و گویا این قانون برای بچه‌هانیز وجود دارد.

 

رانندگی با چراغ خاموش ممنوع

در کشورهایی مثل جمهوری چک و دانمارک، رانندگی در هر ساعتی از شبانه‌روز و حتی در روزهای آفتابی باید با چراغ روشن انجام شود و خاموش بودن چراغ‌ها ‌ جریمه سنگینی ‌دارد.

 

آدامس نجوید

در سنگاپور مغازه‌ای را پیدا نمی کنید که مجاز به فروختن آدامس باشد و جویدن آدامس در خیابان شما را به دردسر خواهد انداخت. در سنگاپور همچنین غذا دادن به پرندگان، تف کردن در خیابان و نکشیدن سیفون توالت‌های عمومی جریمه‌های سنگین و حتی زندان به دنبال دارد.


با ماشین کثیف رانندگی نکنید

در شهر مسکو، رانندگی باماشین کثیف جریمه‌ای صد دلاری دارد. هرچند که میزان کثیفی طبق این قانون تعریف نشده است.

 

هرگز کسی را بدرقه نکنید

در انگلستان و فرانسه،بدرقه کردن مسافر در ایستگاه‌های قطار ممنوع است، چراکه مانع سوار شدن به موقع مسافران و تاخیر قطارها می‌شود.

 

رانندگی با لباس راحتی ممنوع

در ‌کالیفرنیای آمریکا،نشستن پشت فرمان و رانندگی با لباس راحتی که در خانه پوشیده می‌شود، ممنوع است.

 

پریدن ممنوع

در ایالت نیویورک آمریکا،پریدن از هر سطحی چه چند پله و چه از یک بلندی باشد ممنوع است.