Label
   
  در پیک نیک چی بخوریم؟  
 
 
 
 
  سفرهای یک روزه، یکی از بهترین راه‌های گذران اوقات فراغت و از تن به در کردن خستگی‌های ناشی از زندگی روزمره است. گذران یک نیمروز در کنار اعضای خانواده و دوستان می‌تواند راهی بسیار کم هزینه و مناسب در جهت کسب شادابی و آرامش باشد. ...  
 
 
 

یکی از مهم‌ترین نکات هر پیک‌نیک خوراکی‌هایی است که با خود به همراه می‌برید. با توجه به شرایط پیک‌نیک‌ها که معمولا در فضای باز و به دور از فناوری‌های عادی زندگی شهری است، بهتر است خوراکی‌هایی با خود همراه کنید که کمترین فساد را دارد و احتمال بیمار شدنتان رابه حداقل ممکن می‌رساند.

 

خوردن این مواد ممنوع!


ـ میوه‌های لطیف و پوست نازک:معمولا درجریان حمل و نقل وسایل پیک‌نیک و فشارهای ناشی از حرکت، میوه‌هایی که پوست نازکی دارد، خیلی زود لهیده و فاسد می‌شود. پس بهتر است از میوه‌هایی چون سیب، پرتقال و دیگر میوه‌هایی که پوستی ضخیم‌تر دارد استفاده کنید.

 

ـ نوشیابه های گازدار: معمولا پیک‌نیک‌ها در فصل گرم سال صورت می گیرد. حرکت و جابه‌جایی در کنار هوایی گرم معمولا به بطری‌های حاوی موادگازدار، فشار آورده و سبب ترکیدگی آنها می‌شود. با توجه به این که بیشتر نوشیدنی‌های گازدار طعمی شیرین دارند، ترکیدن آنها سبب ایجاد چسبندگی زیاد در دیگر وسایل و حتی لباس‌هایتان می‌شود. پس توصیه می‌شود انواع آبمیوه‌های طبیعی و دوغ‌های بدون گاز را جایگزین این نوشیدنی‌ها کنید.


ـ سس مایونز: اگر دوست دارید به همراه وعده غذایی که در طبیعت مصرف می کنید سالاد میل کنید، بهتر است آن را بدون هر گونه سس مایونز استفاده کنید. استفاده از دیگر چاشنی‌ها چون آبلیمو، آبغوره یا سرکه، علاوه بر هضم بهتر غذاها که معمولا در پیک‌نیک بسیار سنگین هم هست، امکان فساد سالاد را به حداقل می‌رساند. بهتر است غذاهایی چون سالاد الویه و ماکارونی را از سبد خوراکی‌های پیک‌نیکی حذف کنید، زیرا این خوراکی‌ها بسیار سریع فاسد شده و ایجاد مسمومیت می‌کند.

 

ـ تخم‌مرغ: از نظر خیلی ها ساندویچ تخم‌مرغ هم غذایی مقوی محسوب شود و هم کم‌هزینه،‌ اما باید به این نکته توجه داشت تخم‌مرغ جزو موادی است که امکان فسادش بالاست. پس بهتر است این ماده غذایی و دیگر غذاهایی را که به واسطه آن درست می‌شود از سبد خوراکی‌های پیک‌نیکی خود حذف کنید.

 

-غذاهای سرخ شده: مواد غذایی که در روغن سرخ شده است، به هیچ عنوان برای پیک‌نیک مناسب نیست. این خوراکی‌ها معمولا پس از گذشت چند ساعت سرد شده و به اصطلاح بیات می‌شود. نگهداری این خوراکی‌ها در هوای گرم، امکان فسادشان را افزایش می‌دهد و احتمال مسمومیت غذایی را چند برابر می‌کند.


 

 

my wife cheated now what site married affairs